Band - historie

2005

Rok v historii souboru neméně významný! Pokřtili jsme „...a včil toto!“ ( kmotr Pastoušek), oslavili 15 let existence, vyhráli internetové hlasování o poctu zahrát si s Mr. Little Richardem, takže jsme 13.6.2005 ve vyprodané Lucerně dělali předskokany jedné ze tří největších legend rokenrolu, která sama sebe považuje za jejího krále ( tisíceré díky, hlasující fanoušci!!!) Taky jsme se svezli s legendami krasobruslařského sportu ( Jožka Sabovčík je pařmen ako oný!) na turné Champions on Ice ( tisíceré díky, Jindro Šimku, ale už nám za to konečně zaplať!!!) Hráli jsme třikrát v Polsku a dvakrát v televizi. Ples byl jak už zmíněno výroční a křtící.

2004

Tento rok patřil v historii kapely k nejvíce zlomovým.Jednak proto, že ke klávesovým nástrojům nastoupil nový, více než plnohodnotný hudebník a aranžér Vladimír Figar ml.,čímž zaokrouhlil počet členů bandu na fotbalových jedenáct a hlavně přidal do zvuku bandu další rozměr ( do té doby jsme si na klavírovky a hammondovky moc troufat nemohli). A v neposlední řadě nám omladil věkový průměr. Dostal přezdívku Bobek ( nikoli však podle průkopníka rokenrolu v Čechách Pavla Bobka, takhle mu prostě říká jeho milá).

2003

Ples , tentokráte 14 . v pořadí proběhne v rytmu karnevalu v Rio de Janeiru, V létě na 9 .ročníku Děhylov open vystupujeme společně s Jarkem Nohavicou před rekordní návštěvou 3000 lidí.Září trávíme ve studiu, je nahráno nové cd s pracovním názvem „ A včil toto…“.Rok zakončen koncertem na Hlavním náměstí v Bratislavě , poslední tóny naší produkce končí ve 23.57 SEČ…

2002

Na počest Juana je 13.Rock and rollový ples v rytmu samby a Juan je ve svém živlu.Červen toho roku se stává rekordním v počtu koncertů .Během 29 dnů hrajeme 17 koncertů od Jeseníku až po Mazurské jezera v Polsku. To už je nadoraz! Poprvé hrajeme i Unplugged v klubech.V dubnu točíme v Praze v klubu Lávka záznam živého 120 minutového koncertu pro Český rozhlas Praha.V listopadu nahráváme pořad Ladí neladí české TV v klubu Fabric v Ostravě.

2001

Ples tentokráte jako Všelidová zabíjačka.Společně s cimbálovkou Šajtar hrajeme tradiční rock and rolly v krojích a s cimbálem.Je to celkem prdel ! V létě, na festivalu Noc plná hvězd se loučíme s bubeníkem Danem Rybářem před 10.000 lidmi mu předáme symbolický zapalovač…Stává se z něj náš zvukař.Místo něj nastupuje mexický internacionál žijící v Ostravě Juan „Tito „Tuleias.p.s. je to lepší zabírá méně místa v autobuse , měří 155 cm,cha cha.

2000

Slavíme 10 let RNR bandu, křtíme nové CD společně s Radkem Pastrňákem a Richardem Kroczekem, to vše na 10. Rnr plese, opět v Martinově.V Polsku slavíme značný úspěch, zakončený největší akcí roku.na silvestrovském show v centru Varšavy hrajeme před 110.000 lidmi.Celkem zajímavý zážitek !!

 

1999

9.rock and rollový ples tentokrát ve Stínadlech přiláká rekordních 735 lidí a v sále se nedá dýchat…Koncertů přibývá , blížime se k 80 koncertům ročně.V červenci natáčíme nové cd Welcome to Kr.Pole.Poprvé začínáme zpívat vlastní české texty, které napsal Marek Dohnal a Vít Tittler.Rok končí Silvestrovským koncertem v Ostravské sportovní hale.Rozpadající se kvádra a prošoupané boty nahradily stejnokroje vzor 1999 a střevíce z červené krokodýlí kůže.

 

1998

Ples tentokráte v rytmu Hawaie, host Kučerovci. Začínáme hrát i v Polsku a na Slovensku.Letní open air v Děhylově vzpomíná na 30 let okupace Československa.

1997

V únoru dochází k zásadní změně ,Dalibora Klapucha na postu kytaristy střídá Tom Černý Black . Tradiční ples proběhne v duchu gangsterek 30. let.

1996

koncerty fičí jeden za druhým, odehráno cca 60 koncertů za rok.. 7.Rock and rollový ples proběhl tradičně v Ostravě-Martinově 10.2.1996 a letní koncert v Děhylově proběhl za krásného počasí společně s Buty a přišlo na něj 1600 lidí.

1995

Natočen 30 minutový dokument o kapele , vysílán na ČTV 2, Rock and rollový ples součástí dokumentu, zde poprvé ve filmu a na plese měly premiéru nové originální stejnokroje vzor Haley and His Comets. ˇUspěchy po celé republice přibývají, Vystoupení v rámci pořadu fotbalista roku na TV Nova.Založena tradice Open air koncertů v Děhylově u Ostravy.1. ročník je koncertem společně s Buty (vichřice a průtrž mračen hodinu před začátkem zůstane navždy v našich srdcích), Natočeno 1.cd kapely s názvem „ ALL NIGHT SHOW“

1994

PRVNÍ KONCERTY PO ČESKÉ REPUBLICE

1993

koncertů přibývá, je udržována tradice Rock and rollových plesů v Ostravě –Martinově

1992

koncerty po severní Moravě

1991

ustálení členů na sestavu hrající až do roku 1997 beze změn M.Lesník Woodman-voc, Daniel Rybář-dr, Radis Legut-bg, Dalibor Klapuch-g, Karel Petrásek-tr, Vít Tittler-trom, Roman Kajfosz-sax, , Libor Smejkal-back.voc,Marek Dohnal –back.voc, Pavel Vantuch-back.voc

1990

založeno v lednu

1. historická sestava – Marcel Lesník Woodman-voc, Daniel Rybář-dr, Radis Legut-bg, Dalibor Klapuch-g, Karel Petrásek-tr, Vít Tittler-trom, Roman Kajfosz-sax, Zoltán Botoš-key, Radek Michalko-piano, Libor Smejkal-back.voc,Vratislav Narovec –back.voc, Antonín Novotný-back.voc, Tato sestava hrála na 1.kultovní akci „ 1.Rock and rollový ples“ v Ostravě – Pustkovci 10.3.1990


 • Ples Ostravské univerzity

  Datum konání: 23.02.2018

  Místo konání: Ostrava Hlubina
  Více...
  Název akce
 • Retro ples

  Datum konání: 16.03.2018

  Místo konání: Dolní Benešov
  Více...
  Název akce
 • 28.rock and rollový ples

  Datum konání: 17.03.2018

  Místo konání: Ostrava Garage club
  Více...
  Název akce
 • Slavnosti obce

  Datum konání: 09.06.2018

  Místo konání: Štěpánkovice
  Více...
  Název akce
 • Pivní slanosti Zubr

  Datum konání: 16.06.2018

  Místo konání: Přerov
  Více...
  Název akce
 • Zámeckě slavnosti

  Datum konání: 30.06.2018

  Místo konání: Kunín
  Více...
  Název akce
 • Pivní slavnosti Holba

  Datum konání: 01.09.2018

  Místo konání: Hanušovice
  Více...
  Název akce
 • Příborská pouť

  Datum konání: 09.09.2018

  Místo konání: Příbor
  Více...
  Název akce
 • Hrnčířskě slavnosti

  Datum konání: 15.09.2018

  Místo konání: Kunštát
  Více...
  Název akce
 • Svatováclavska pouť

  Datum konání: 28.09.2018

  Místo konání: Heřmanov u Děčína
  Více...
  Název akce

Get the Flash Player to see this player.

 • Woodman studio

  Woodman studio...

 • Woodman production

  Woodman production...

 • Garage Club

  Garage Club...

 • BaníčekPub

  Oficiální restaurace Ostravských fanoušků fotbalu

Created by ARSY line, s.r.o. | GRAPHIC DESIGN STUDIO | xHTML | CSS